İzmir’deki En İyi Avukatlar Nasıl Seçilir?

0
1390

Çoğu meslekte olduğu gibi avukatlıkta da işinin iyisi, kötüsü, uzmanı vs. olabilmektedir. Bu oldukça olağan bir durumdur. İzmir’de ki en iyi avukatın nasıl seçileceğinden önce iyi bir avukatın nasıl seçileceği hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Yaygın bir düşünce olan ‘’avukat kendi reklamını müvekkili aracılığıyla yapar.’’ Tek başına yanlış bir düşüncedir. Bunun avukat seçiminde bir etmen olabileceğini söyleyebiliriz fakat tek başına yeterli değildir. Bunun dışında avukat kendi bulunurluğunu artırabilmektedir. Örneğin;

İzmir’de ki Avukatlar Nasıl Seçilir?

  • Tanıdık vasıtasıyla bulunan avukatlar: Bu oldukça yaygın bir seçim şeklidir. Daha önce dava tecrübesi bir tanıdığınızla çalışmış ya da dava tecrübesi olmadan avukatı tanımış olabilir. Bir davayı kazanmak ve kaybetmek gibi iki kelimeyle sınırlandıramayacağımızdan avukatın iyi ya da kötü oluşu bu iki kelimeyle belirlenemez. Önemli kişinin kendi davasında nasıl bir yol izlediği ve başarı sağlayıp sağlayamadığıdır.
  • Tabelalar vasıtasıyla bulunan avukatlar: Bu noktada şans devreye girmektedir. Avukatla anlaşmadan önce davanız konusunda tecrübeli ve yetkin oluşundan emin olmanız gerekir.
  • Adliyeye yakınlığı sayesinde bulunan avukatlar: Bu yakınlığın da kişinin iyi bir avukat olup olmadığına dair bilgi içermediğini söylemek gerekir. Fakat yakınlığın bir artısı adliyede olan işleri büroları uzak olan avukatlara nazaran daha hızlı halledebilecek olmalarıdır.
  • Reklam vasıtasıyla bulunan avukatlar: Ülkemizde avukatların reklam aracını kullanması kötüye kullanım olabileceğinden yasaktır. Fakat bu yöntem içlerindeki en etkili yöntemlerden biridir.
  • İnternet vasıtasıyla bulunan avukatlar: Bu yöntem ile avukat bulmak ülkemiz için en sağlıklı yöntem olmaktadır. Avukatların siteleri vasıtasıyla haklarında birçok bilgi edinebilir ve onlarla internet üzerinden iletişime geçerek rahatlıkla kendi davanız hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tüm bu bilgiler göz önüne alındığında ‘’İzmirdeki en iyi avukat nasıl seçilir? ‘’ dediğimizde de internetten faydalanarak, adliye yakınındaki büroları inceleyerek gibi seçenekler ortaya çıkmaktadır. İzmirdeki avukatlar özellikle İzmir Adliyesi çevresinde çokça konumlanmışlardır. En iyi avukatı seçmek için bu konumu incelemek mantıksız olmayacaktır. Fakat önemli olan konu atlanmamalıdır: Avukat sadece adliyeye yakın bir konumda diye her konuda yetkin ya da bilgili olmayabilir. Bir avukatla anlaşmadan önce onun size maksimum derecede yardım edeceğinden ve bilgi, tecrübe yeterliliği olduğundan emin olmalısınız.

En İyi Avukat Seçimi

En iyi avukat seçimini yaparken internet araştırması da yapılması gerekir. İnternet üzerinden arama yaparken ‘’İzmirdeki en iyi avukatlar’’ anahtar kelimesini dahi kullansanız öncelikle avukatla iletişime geçip dava hakkında ne kadar bilgisi olduğunu sorgulamalı ve ona göre seçim yapmalısınız. Bir avukat her konuda yetkin olmayabilir, tecrübeli olmayabilir. Bu durumlar da anormal değildir. Bazı avukatların belli davalara da baktığı görülmüştür. Avukat seçiminin önemi davanın kazanılıp kazanılmayacağını belirlediği gibi ayrıca dava süresini kısaltabilir, dava kaybedilse dahi kişi fazla kayıptan kurtarabilir. Bu kaybın olabileceğini öngörüp müvekkilini uyarabilir.

Eğer siz de İzmir’de ki en iyi avukattan bilgi almak için bizi arayın 05417840442

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin